ogłoszenia duszpasterskie


 

1. Niedziela Adwentu - 1 grudnia

 

* Nauki rekolekcyjne - w poniedziałek i we wtorek podczas Mszy Świętych o godzinie 8.00 i 18.00.

 

* Za tydzień będą już dostępne świece Caritas.

 

* Msza Święta Roratnia - od poniedziałku do soboty o 7.00. Bardzo prosimy, by dzieci przynosiły lampiony i serduszka z wypisanymi uczynkami dobroci. Jak co roku pod ołtarzem stać będzie skarbonka, do której będzie można wrzucać ofiary dla potrzebujących.

 

* Katechezy przed bierzmowaniem - w środę 4 grudnia o 19.00, drugi termin: w poniedziałek 9 grudnia o 19.00.

 

* W pierwszy piątek miesiąca spowiedź dla dzieci od godziny 16.00 a o godzinie 16.30 - Msza Święta. O godzinie 15.00 odprawimy Mszę Świętą w Godzinie Miłosierdzia. Do chorych udamy się od godziny 9.00. W sobotę po Mszy Świętej o godzinie 8.00 - nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny.

 

* Wyjazd do Torunia na świętowanie jubileuszu powstania Radia Maryja - w sobotę o 10.30.

 

* W sobotę 7 grudnia o godzinie 19.00 - spotkanie Rodziców tych dzieci, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej! W niedzielę 8 grudnia o godzinie 14.30 - Msza Święta dla Dzieci Pierwszokomunijnych i dla ich Rodziców.

 

* W przyszłą niedzielę - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O 16.00 - Msza i spotkanie wspólnoty Światełko Nadziei. Tego dnia od 9.30 do 14.00 przed kościołem stać będzie mobilny ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa. Prosimy, by osoby które zechciałyby oddać krew, miały przy sobie dowód osobisty.

 

* Także w przyszłą niedzielę w salce pod chórem - kiermasz rękodzieła świątecznego, wykonanego przez Uczestników Domu Samopomocy Caritas w Chełmnie. Zapraszamy od 9.00 do 14.00!

 

ogłoszenia z diakonii parafialnych:


 


Motywem działania wspólnoty

zawsze powinna być miłość,
bo nawet najświętsze instytucje
chylą się ku upadkowi,
gdy zaczynają tam przeważać
osobiste ambicje,
upodobania i kaprysy.

święty Wincenty Pallotti