Pielgrzymka na Białoruś


Szlakiem Cudownych Obrazów i Sanktuariów Maryjnych

Dzień 1 – wyjazd z Chełmna, zbiórka o godz. 6.00. Przejazd w kierunku z granicy z Białorusią, jedziemy przez Ciechanów do Białegostoku. Po drodze czas wolny na obiad (we własnym zakresie). Przejazd przez granicę w Bobrownikach. Rozpoczęcie pielgrzymki od Mszy Świętej w Brzestowicy Wielkiej w intencji odbudowy polskiego Kościoła Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Przejazd na grób Franciszka Karpińskiego do Łyskowa w okolice Różany. Karpiński to autor kolędy "Bóg się rodzi", pieśni: "Kiedy ranne wstają zorze" i "Wszystkie nasze dzienne sprawy". Przejazd na obiadokolacje i nocleg do Kobrynia. 

Dzień 2 – śniadanie, przejazd na cmentarz na grób brata Adama Mickiewicza. Przejazd w kierunku Pińska. Po drodze zobaczymy pozostałości po majątku Marii Rodziewiczówny, słynny dąb Dewajtis oraz odwiedzimy grób rodziców Rodziewiczówny - ojciec był powstańcem styczniowym, wywiezionym na Syberię. Przejazd do Janowa Poleskiego, do miejsca męczeńskiej śmierci św. Andrzeja Boboli. Zobaczymy kościół oraz historię śmierci św. Andrzeja wymalowaną na obrazach dookoła kościoła. Przejazd do Łagiszyna, zobaczymy tam kościół i obraz Matki Bożej Królowej Polesia. Przejazd do Pińska gdzie zobaczymy wspaniałe kolegium i kościół Jezuitów. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 3 - śniadanie, wyjazd w kierunku pojezierza białoruskiego do Brasławia. Po drodze krótkie zwiedzanie stolicy Białorusi - Mińska. Zwiedzanie centrum miasta, architektury socrealistycznej: Pałac Kultury, Pałac Prezydenta, Teatr Armii Białoruskiej, Pałac Republiki, Dom Związkowy. Odwiedzimy słynny polski kościół w samym centrum Mińska, tzw. czerwony kościół. Przejedziemy na miejsce masowych grobów zbrodni NKWD w Kuropatach. Przejazd do Brasławia, obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 4 - śniadanie, odwiedziny w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Brasławiu. W sanktuarium maryjnym znajduje się słynący łaskami obraz Matki Bożej Królowej Jezior, koronowany 22 sierpnia 2009 roku przez kardynała Joachima Meisnera. Msza Święta. Odwiedzimy także piękną cerkiew Zaśnięcia Matki Bożej. Czas wolny, obiadokolacja, nocleg. 

Dzień 5 - śniadanie, wyjazd w kierunku Grodna. Po drodze wizyta w sanktuarium maryjnym w Budsławiu. Bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to katolicki kościół Pobernardyński. Ośrodek kultu Matki Bożej Budsławskiej - nazywany również Białoruską Częstochową. Msza Święta. Przejazd do Postaw, zobaczymy tam synagogę i cmentarz żydowski. Przejazd do Trokieli do sanktuarium Matki Bożej Trokielskiej Królowej Naszych Rodzin. Przejazd do Lidy, na krótkie zwiedzanie zamku. Dojazd do Grodna, obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 6 - śniadanie, zwiedzanie starego miasta Grodna m. in. Stary i Nowy Zamek, synagoga, dom Elizy Orzeszkowej, cmentarz katolicki, cmentarz wojskowy, pałacyk królewski, plac Batorego, spacer deptakiem Grodzieńskim. Obejrzymy kościół Franciszkański, kościół Brygidek, cerkiew Świętych Borysa i Gleba. Uroczyste zakończenie pielgrzymi w kościele farnym - bazylice katedralnej Ojców Jezuitów. Wyjazd w kierunku granicy około godziny 16.00, dojazd do Chełmna około północy. 

Termin: 14-19 września 2020 r. (6 dni)

Cena: 1350 zł + 25 euro na wizę białoruską 

W cenie zawarte są świadczenia:
przejazd nowoczesnym autokarem, zwiedzanie i objazd zgodnie z planem, 5 noclegów (pokoje 2 i 3 osobowe), 5 śniadań i 4 obiadokolacje, zwiedzanie wszystkich miejsc z miejscowym sprawdzonym przewodnikiem, opieka pilota; opieka duchowa, ubezpieczeni KL i NNW; pomoc przy uzyskaniu zaproszenia i wizy.

Codziennie będzie sprawowana Msza Święta.

Cena nie zawiera wydatków własnych.

Zadatek w wysokości 300 zł - wpłata do 30 marca,
druga transza 300 zł - wpłata do 30 maja,
pozostała kwota 750 zł - wpłata do 30 lipca.
 

Zapisy w zakrystii i pod numerem telefonu: 730 036 410

Wymagany jest paszport, którego termin ważności upływa minimum 6 miesięcy po dacie powrotu z pielgrzymki!